Darmowa wycena:
61 44 75 608
Zobacz naszą siedzibę: TUTAJ

Montaż

Aby nasz budynek był ciepły, wolny od pleśni i grzybów, miejsc o słbych własnościach termoizolacyjnych, zlecamy ciepły montaż, który zapewni większy komfort cieplny, a w połaczeniu z oknami energooszczędnymi zmniejszy nasze rachunki za energię. Wybór rodzaju montażu zależy od technologii wykonania budynku.

Montaż: MOWO

MOWO jest systemem umożliwiającym osadzenie stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie izolacji budynku. Montaż wykonuje się bez użycia dodatkowych konsoli nośnych, wsporników, kotew, pianek PU. Dotychczasowy tzw. ciepły montaż, dawał pewność dobrej pracy złącza na styku okno-mur, jednak bez wysuwania jednostki okna w warstwę ocieplenia. System MOWO znajduje zastosowanie w budownictwie pasywnym.Elementy wchodzące w jego skład (profile instalacyjne PR007, PR009 stanowiące element nośny, klin izolacyjny PR008 stanowiący element docieplający, klej szybkowiążący SP340, taśmy rozprężne Trio+ i Eco stanowiące uszczelnienie termiczne i przeciwwilgociowe oraz podkład gruntujący) zapewniają kompletne i prawidłowe wykonanie zarówno mechanicznego montażu jak i uszczelnienia.

Montaż: Konsole

Idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych oraz pasywnych jest prawidłowy montaż, który jest gwarancją niezawodnego działania okien. Zgodnie z wytycznymi RAL oferujemy naszym Klientom zestaw dedykowanych konsol oraz przyłączy. Nasze rozwiązania zwiększają nośność bez konieczności stosowania dodatkowych, kosztownych podkonstrukcji wsporczych. Dodatkową zaletą naszego systemu jest także odpowiednie ustawienie płaszczyzny okien w stosunku do konstrukcji budynku tak, by uzyskac najkorzystniejszy przebieg izoterm, co wpływa na zwiększenie stopnie energooszczędności.

Montaż: Taśmy

Celem tego systemu jest zminimalizowanie mostków termicznych - czyli miejsc powodujących straty ciepła, które powstają na styku ościeżnic z murem. Dobra izolacja połączenie okna ze ścianą to dopiero połowa sukcesu. Konieczna jest też paraizolacja. Dlatego też poza tradycyjnie uzywana pianką poliurytanową, wykorzystuje się taśmę paroszczelną na ościeżnicę od strony wewnętrznej (chroni ona warstwę piany poliuretanowej przed przenikaniem do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku) i paroprzepuszczalną (od strony zewnętrznej), wypełnianie szczeliny pianą poliuretanową.

Montaż: Parapet

Dzięki zastosowaniu podparatowego bloku styropianowego nazywanego równiez "ciepłym parapetem" montaz okien stał się procesem szybkim i zoptymalizowanym pod względem izolacyjności cieplnej i szczelności. Kształtka wykonana z twardego i odpornego na obciążenia styropianu, dzięki swojej konstrukcji stanowi doskonałą izolację cieplną dolnego połączenia progu okna z murem. Kształt bloku styropianowego uniemozliwia przenikanie wody opadowej w strefę izolacji termicznej okna oraz daje stabilną podstawę pod montowany parapet.